Streszczenia Analiza wierszy Praca w E-księgarni Praca w Wydawnictwie internetowym Gry i zabawki dla dzieci Zabawki edukacyjne 

Zabytki antyku


Każda z epok pozostawiła nam wiele zabytków. 


Mogą to być ciekawe budowle, lub na przykład sztuka – piękne obrazy czy też gliniane naczynia. Antyk wniósł w kulturę i sztukę szczególnie wiele. Można by wymieniać godzinami zabytki antyczne, które podziwiane są niemalże przez wszystkich wielbicieli sztuki. Sztuka antyku była wyjątkowo piękna i pełna spokoju a także równowagi. Była doskonała – w niej nie znajdziemy ludzkiego cierpienia czy też nieuchronnej starości. Również żadna niedoskonałość nie została w tej sztuce ukazana , choć oddawała ona rzeczywistość najbardziej wiernie, jak się dało.


Zawsze zachowywano wszelkie proporcje.


Architektura również wyrażała to piękno. Wszystkie elementy budowli były całkowicie dopracowane i symetryczne. Nie było mowy o jakichkolwiek niedopatrzeniach. Modne było także malarstwo ścienne – czyli popularnie zwane freski. Przedstawiały one najczęściej historie z życia codziennego.


Postacie były nieco wyidealizowane. W czasach antycznych popularna była także rzeźba – znów dokładnie dopracowana .  Proporcje ciała zawsze były zachowane. Rzeźby były przepiękne . Renesans był czasem, który poprzez sztukę opisywał człowieka jako postać wyjątkową, prawie równą Bogu.Choć postacie były nieco wyidealizowane, to jednak były też naturalne i prawdziwe. I ta prawdziwość właśnie przemawia przez antyczne zabytki. 
Copyright ©2008 by antyk

sekrety samokształcenia zabójcza koncentracja, wskazówki na dobrą koncentrację jak pisac naprawdę dobre wypracowania

Kreator Stron www